Piirijärjestöt

Ohessa KD:n piirijärjestöjen yhteystiedot. Piirijärjestöistä löydät lisää tietoa niiden omilta kotisivuilla klikkaamalla piirin nimeä. Sähköpostiosoitteet piirien toimihenkilöille ovat muotoa etunimi.sukunimi@kd.fi.


Helsingin piiri

Puheenjohtaja Tuulikki Tepora
Puh. 040 507 2895
tuulikki.tepora@kd.fi

Varapuheenjohtaja Sari Kumin
Puh. 040 197 1411
sari.kumin@hotmail.fi

Vaalipäällikkö Merit Lemminki
Puh. 050 596 3679
merit.lemminki@mbnet.fi

Uudenmaan piiri

Puheenjohtaja Pentti J. Ronkkö, Kerava
Puh. 0400 429 348
pentti.ronkko@kd.fi

Toiminnanjohtaja ja vaalipäällikkö Kristiina Drotár, Espoo
Puh. 050 513 2411
kristiina.drotar@eduskunta.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Aira Sundbäck, Espoo
Puh. 050 326 4833
aira.sundback@kd.fi

 

Varsinais-Suomen piiri

Puheenjohtaja Pertti Vallittu, Salo
Puh. 045 676 0900
pertti.vallittu@kd.fi

Piirisihteeri Anne-Maria Laajala, Naantali
Puh. 040 555 5574
anne-maria-laajala@kd.fi

Vaalipäällikkö Jaakko Vuorinen, Pöytyä
Puh. 040 758 6006
wuorijaa75@outlook.com

Viestintäpäällikkö/nettijäsenrekisterin päivittäjä Jari Tulonen, Kaarina
Puh. 0500 909 100
jari.tulonen@kd.fi

Satakunnan piiri

Puheenjohtaja Simo Korpela, Pori
Puh. 044 030 1050
simo.korpela@kd.fi

Toiminnanjohtaja Johanna Vähäkainu, Pori
Puh. 050 522 3152
johanna.vahakainu@kd.fi

Piirisihteeri, vaalipäällikkö ja nettijäsenrekisterin päivittäjä Markku Parkkali, Nakkila
Puh. 02 537 2482
markku.parkkali@kd.fi

Tiedottaja Jussi Kärmeranta, Pori
Puh. 044 558 0553
jussi.karmeranta@kd.fi

 

Hämeen piiri

Puheenjohtaja Sonja Falk. Lahti
Puh. 050 530 4137
sonja.falk@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Nina Aitola, Hattula
Puh. 050 369 1010
nina.aitola@kd.fi

 

Pirkanmaan piiri

Puheenjohtaja Pirjo Raunio, Sastamala
Puh. 040 199 4870
pirjo.raunio@kd.fi

Varapuheenjohtaja ja vaalipäällikkö Sirpa Pursiainen, Tampere
Puh. 040 737 0307
sirpa.pursiainen@kd.fi

Kymen piiri

Puheenjohtaja Jorma Kaario
Puh. 044 223 2018
jorma.kaario@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Tarja Turunen, Lappeenranta
Puh. 040 419 5060
tarja.turunen@kd.fi

Vaalipäällikkö Juha Rantalainen, Lappeenranta
Puh. 040 734 1541
juharantalainen@hotmail.com

 

Etelä-Savon piiri

Puheenjohtaja Jouni Koskela, Savonlinna
Puh. 0400 188 825
jouni.koskela@kd.fi

Toiminnanjohtaja ja vaalipäällikkö Olavi Kietäväinen, Puumala
Puh. 0500 242 573
olavi.kietavainen@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Mirja Paajanen, Mikkeli
Puh. 040 585 9727
mirja.paajanen@kd.fi

Pohjois-Karjalan piiri

Puheenjohtaja Maija Silvennoinen, Liperi
Puh. 040 596 7775
maija.silvennoinen@kd.fi

Piirisihteeri Marja-Liisa Huisko, Juuka
Puh. 050 400 5820
marja-liisa.huisko@kd.fi

Toiminnanjohtaja, vaalipäällikkö ja nettijäsenrekisterin päivittäjä Satu Melkko, Rääkkylä
Puh. 045 131 2706
satu.melkko@kd.fi

 

Pohjois-Savon piiri

Puheenjohtaja Juhani Laurinkari, Kuopio
Puh. 050 555 0440
juhani.laurinkari@kd.fi

Toiminnanjohtaja Anita Hyttinen, Leppävirta
Puh. 040 768 3500
anita.hyttinen@kd.fi

Nettijäsenrekisterin päivittäjä Salme Louhelainen, Kuopio
Puh. 0400 577 336
salme.louhelainen@gmail.com

 

Keski-Suomen piiri

Puheenjohtaja Hannu Suni, Viitasaari
Puh. 0400 927 401
hannu.suni@kd.fi

Piirisihteeri Henri Hedman, Konnevesi
Puh. 040 511 7231
henri.hedman@kd.fi

Piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Samuli Holopainen, Keuruu
Puh. 044 031 2355
samuli.holopainen@kd.fi

 

Pohjanmaan piiri

Puheenjohtaja Kimmo Rantanen, Seinäjoki
Puh. 0400 749 777
kimmo.rantanen@kd.fi

Piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Milla-Maria Mäkiä, Kauhajoki
Puh. 046 654 7455
milla-maria.makia@kd.fi

 

Keski-Pohjanmaan piiri

Puheenjohtaja Mauri Salo, Kokkola
Puh. 0400 162 847
mauri.salo@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Raija Mannberg-Hillilä, Kokkola
Puh. 050 548 5228, (06) 831 8874
raija.mannberg-hillila@kd.fi

 

Vaalipäällikkö Heimo Fiskaali, Kokkola
Puh. 045 882 7166
heimo.fiskaali@gmail.com

 

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun piiri

Puheenjohtaja  Marja-Leena Kemppainen, Oulu
Puh. 044 260 4290
marja-leena,kemppainen@kd.fi

Piirisihteeri ja nettijäsenrekisterin päivittäjä Harri Klemetti, Kajaani
Puh. 040 523 4276
harri.klemetti@kd.fi

 

Lapin piiri

Puheenjohtaja Ossi Karjalainen, Kemi
Puh. 044 257 4135
ossi.karjalainen@kd.fi

Piirisihteeri ja valipäällikkö Jari Lilja, Rovaniemi
Puh. 0400 404 633
jari.lilja@kd.fi

Piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Liisa Helistekangas, Rovaniemi
Puh. 0400 428 044
liisa.helistekangas@kd.fi